SalveNET

Home / Przeczytaj  / Jesteś menedżerem swojego losu

Jesteś menedżerem swojego losu

Aleksandra Hereć

 

Czy Ty naprawdę wiesz, czego chcesz?

 

My, kobiety, niby wiemy, że mężczyźni nie umieją czytać nam w myślach, a mimo to, nie mówimy im o tym, czego pragniemy. Później mamy pretensje, że ten, kto rzekomo tak długo nas zna, nie wie, czego chcemy. Nie mówimy o tym, jaki film chciałybyśmy obejrzeć, co zjeść na kolację, jaki prezent chciałybyśmy dostać, a później się niepotrzebnie irytujemy i obrażamy.

 

Czy Ty naprawdę wiesz, czego chcesz?

 

Zastanów się w ciszy nad tym pytaniem. Jest ono ważne, bo od odpowiedzi na nie zależeć będzie, jak pokierujesz swoje działania.

 

Nie zaprzeczaj, że masz jakiekolwiek marzenia i ukrywaj swoich pragnień, ale otwarcie mów o tym, co masz w sercu. Nie bój się! Nie rzucisz uroku na marzenia. Czasami ich realizacje są bliżej, niż może Ci się wydawać. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i własne szczęście. Zrób wszystko, by stworzyć swoje życie w taki sposób, w jakie chciałabyś je mieć. Bo przecież nikt Ci go nie poda na talerzu.

 

Zacznij od małych kroków, od robienia codziennie czegoś drobnego, co sprawi Ci radość. Małe rzeczy budują całość. Bądź kreatywny i otwarty. Bądź tu i teraz zamiast wybiegać do przodu z myślami. O tym, co przyniesie miesiąc, rok lub następne pięć lat. Jest to ważne oczywiście, ale twoje życie w przyszłości zależy od tego, jaki jesteś dzisiejszego dnia.

 

Ćwicz uśmiech. Jeśli musisz się wspomóc, rób ćwiczenia rano przed lustrem i uśmiechaj się sama do siebie. Zrób coś, co sprawi, że się uśmiechniesz. Nie narzekaj. Nic dobrego ci to nie daje, wręcz przeciwnie, sprawia, że jeszcze bardziej zamykasz się na wszystko wokół. Uśmiech jest najlepszym ubraniem, jakie możesz założyć. Jest bezcennym darem, którym możesz się dzielić z innymi. Stare chińskie przysłowie mówi, że człowiek, który się nie uśmiecha, nie może otworzyć sklepu. Zastanów się, dlaczego?

 

Stać cię na dużo więcej. Daj z siebie więcej sobie i ludziom, których masz obok. Niech poczują, że jesteś dla nich wsparciem. Ty sama poczujesz się lepiej. Spojrzysz na siebie łagodniej. Poczujesz wdzięczność, bo jesteś jedyna w swoim rodzaju. Poczuj, że możesz, a nie musisz.

 

Zacznij dzisiaj cieszyć się życiem. Nie odkładaj tego na kiedyś.