SalveNET

Home / Przeczytaj  / Jak poznać Boga? – dr Anna Saj

Jak poznać Boga? – dr Anna Saj

Jak poznać Boga? Jaki jest Bóg? Jak rozpoznawać Boże myśli o nas? Na te pytania odpowiada dr Anna Saj, świecka misjonarka w ramach katolickiego Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja, która dzieli się swoim doświadczeniem wiary i przybliża receptę na zmianę postrzegania świata.

 

Poznanie Jezusa

 

„Czy chcesz poznać Boga? Czy chcesz dokopać się do tej głębi, w której przekonasz się, że On jest dobry, że kocha cię ogromną miłością, że ma niesamowitą pasję, dzięki której stoi zawsze po twojej stronie? Czy chcesz poznać to, co On zrobił dla ciebie i co zrobi dla ciebie, jak wspaniale zaplanował twoje życie – mówiła dr Anna Saj. – Pierwsza rzecz, która spotkała cię dzisiaj, to to, że znasz Jezusa i wiesz, że Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby cię zbawić, aby cię odnowić i żeby doprowadzić cię do tego, że możesz wołasz wołać „Abba”, „Tatusiu”. Potrzebowałeś podjąć decyzję o tym, że Jezus Chrystus jest Twoim Panem”.

 

Szukanie Boga

 

„Każdego dnia jest tyle skarbów i łask, które Bóg może o sobie objawić. Chcę cię do tego zachęcić, byś szukał tego, kim On jest. Jak napisał św. Paweł: „Oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga, twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi” (2 Kor 10,4-5). Chociaż jesteś słaby, jesteś słabym człowiekiem, to walczysz i broń, którą się posługujesz, czerpie moc z Boga. To jest bardzo ważne, żeby to zrozumieć. Nie walczysz swoją bronią. Posługujesz się bronią, która czerpie moc z Boga. Ta moc wskrzesiła Jezusa z martwych, stworzyła cały wszechświat. Ta moc stworzyła całe piękno, które nas otacza. Ta moc zaplanowała twoje życie i ta moc daje ci do ręki narzędzie, żebyś odniósł zwycięstwo. Potrzebujesz zburzyć swoje rozumowania, po to, żeby lepiej poznać Boga. Bóg chce cię dotknąć, objawić Swoją miłość, chce manifestować się w twoim życiu. Bóg dotknął świętego Pawła, dotknął mnie i dotknie ciebie”.

 

Bóg przemienia serce

 

„Mamy różne nawyki, zostaliśmy nauczeni różnych rzeczy. Ja np. kiedyś myślałam, że św. Mikołaj naprawdę przychodzi do mojego pokoju i kładzie prezenty pod łóżkiem. Potrzebowałam czasu, aby przemienić moje myślenie, że jest to dobroć moich rodziców, którzy chcą sprawić mi ogromną przyjemność i radość. Ale uwierzyłam też w mnóstwo różnych innych rzeczy. Uwierzyłam w to, że jestem bardzo słabą uczennicą i nie jestem w stanie osiągać wielkich sukcesów i okazało się, że to była nieprawda o mnie. Kiedy Bóg dotknął mojego serca, przemienił mnie w taki sposób, że zaczęłam myśleć o sobie w taki sposób, iż mogę się nauczyć, mogę zdobywać wiedzę, mogę się wykształcić. Dzisiaj jestem doktorem teologii”.

 

Bóg chce cię wspierać

 

„Potrzebujesz zburzyć mury swojego rozumowania, aby lepiej Boga poznać. Niektórzy myślą o sobie, że są jakąś drugą kategorią człowieka, że Bóg o nich zapomniał, że Bóg ich nie widzi, że zajmuje się wszystkimi, tylko nie nimi. To jest fałszywe rozumowanie, bo Bóg chce cię dotknąć, Bóg chce objawić ci swoją miłość. Każdą myśl, zgodnie z tym, co mówi św. Paweł, musisz identyfikować i wziąć do niewoli. To znaczy, musisz ją sobie uświadomić. Musisz postawić sobie pytanie, o czym tak naprawdę myślisz. Musisz się zastanowić, czy ta myśl, która jest w twojej głowie, jest posłuszna Chrystusowi. Musisz sprawdzić, czy np. myśl o tym, że nic ci się w życiu nie uda, zgadza się z tym, co Bóg mówi i myśli o tobie. W Liście do Filipian jest napisane, że wszystko możesz w tym, który cię umacnia. Jeżeli więc Bóg cię do czegoś powoła, wyznaczy ci jakiś cel i zadanie, to nie musisz myśleć o sobie jako nieudaczniku, ale możesz uwierzyć w to, że ta myśl jest fałszywa i ją od siebie odrzucić”.

 

Zobacz więcej: