SalveNET

Home / duchowość  / Co przeżywa kobieta po aborcji?

Co przeżywa kobieta po aborcji?

 

Aborcja zawsze będzie trudnym zagadnieniem do jakiejkolwiek rozmowy. Nie można być wobec niej obojętnym, bo albo jest się jej gorącym zwolennikiem, albo stanowczym przeciwnikiem. Jest śmierć lub życie. Przede wszystkim jest to jednak ogromna tragedia dziecka i jego matki. Na trudne pytania o aborcję zgodziła się odpowiedzieć Zofia Dłutek, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

 

Kobieta po aborcji – co przeżywa? To trudno powiedzieć, bo nie ma jakiejś takiej kobiety uniwersalnej. Każda przeżywa trochę inaczej w zależności od tego, jakie jest jej doświadczenie życiowe, ile ma lat, jak długo nosiła dziecko pod sercem, jaki miała stosunek do ojca dziecka – mówi Zofia Dłutek.

 

Aborcja jest złem, którego doświadcza przede wszystkim nienarodzone, niechciane dziecko. Jednakże jest to też ogromna tragedia dla kobiety, która na nią się decyduje – niezależnie od motywacji i konsekwencji. Co przeżywa kobieta po aborcji? Jak można jej pomóc, kiedy dociera do niej tragedia popełnionego czynu? Jak rozmawiać z kobietą, która jeszcze rozważa zabicie swojego dziecka? Jakie są alternatywy dla aborcji? Te pytania zadaliśmy Zofii Dłutek, psycholog, która na codzień prowadzi Katolicki Ośrodek Adopcyjny i w swojej pracy często spotyka się z kobietami, których dotyczy lub może dotyczyć problem aborcji.

 

Katolicki Ośrodek Adopcyjny

Sekretariat – tel. 22 618 92 45

(pon-pt w godz. 9.00-18.00)

[email protected]

adopcja.org