SalveNET

Home / Obejrzyj  / Msza Święta w Niedzielę Miłosierdzia w Sanktuarium św. s. Faustyny

Msza Święta w Niedzielę Miłosierdzia w Sanktuarium św. s. Faustyny

msza
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego bp Jacek Grzybowski będzie o godz. 15:00 przewodniczył Mszy Świętej w Sanktuarium św. s. Faustyny w Ostrówku.

Święto Miłosierdzia, zwane również Niedzielą Miłosierdzia Kościół obchodzi w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Dla całego Kościoła ustanowił je 30.04.2000 r., w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, papież Jan Paweł II. Wolę ustanowienia tego święta przekazał Jezus Siostrze Faustynie wraz z informacjami o powstającym obrazie: Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49).
Niedzielę Miłosierdzia poprzedza nowenna z Koronki do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna się w Wielkim Piątek i ukazuje głęboki związek teologiczny między wielkanocną tajemnica Odkupienia, a tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Jezus zostawił obietnice związane z tym dniem: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz. 699). By skorzystać z tych darów należy wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię Świętą.