SalveNET

Home / Przeczytaj  / Dieta zrównoważona – cztery pory roku ze św. Hildegardą

Dieta zrównoważona – cztery pory roku ze św. Hildegardą

Dieta

Czym jest dieta zrównoważona? Jolanta Zajdel rozmawia o tym z Anną Kobylińską, magistrem farmacji, która przybliża, na czym polegają podstawy leczenia za pomocą hildegardiańskiej diety zrównoważonej.

 

Dieta zrównoważona i przemiana duchowa

 

U św. Hildegardy, aby uzyskać harmonię w organizmie, trzeba uporządkować sferę jedzenia. Jest to dla niej jednak część duchowej drogi, która wymaga też uporządkowania myśli. Za niewłaściwe odżywanie odpowiada bowiem często obżarstwo, które jest jednym z grzechów głównych.

 

Dieta zrównoważona – istota

 

Dieta zrównoważona to taka, która harmonizuje naszą duszę i ciało, która sprawia, że czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi. Św. Hildegarda mówiła, że w każdym organizmie człowieka są cztery rodzaje soków. Rodzimy się z różną proporcją tych soków, które wyznaczają naszą osobowość, temperament i metabolizm. Pokazuje to, że nie możemy włożyć wszystkich do jednej szufladki, ale trzeba rozeznać kto, czego potrzebuje.

 

Dieta, cierpliwość i nawadnianie

 

Pani Anna Kobylińska wskazuje, że dlatego wizyta trwa u niej często bardzo długo, a pacjenci się niecierpliwią. Jest to jednak także konsekwencja ich podjadania. Chcemy szybko zaspokoić swój głód, nie zastanawiamy się, czego nasz organizm potrzebuje, za dużo jemy, za mało pijemy, a jak już pijemy, to nie to, co trzeba.

 

Nasze organy powinny być czasami puste, a my przez ciągłe podjadanie tworzymy z naszego ciała klasyczne śmietnisko. Zanieczyszczone ciało sprawia, że nie możemy wyzdrowieć. Powinniśmy jeść zdrowe rzeczy, ale nawet jak mamy do czynienia z orkiszem, który jest tak cenny dla naszego właściwego odżywiania, to powinien być to orkisz ze starego ziarna, orkisz taki jak w średniowieczu.

 

Dieta zrównoważona i głos rozumu

 

Tabletki często maskują problemy, a nie je rozwiązują. Aby być zdrowym, trzeba się zdrowo odżywiać. Ważne, żeby dość wcześnie podjąć próbę zmiany swojego życia, zwłaszcza, jak czujemy się źle. Św. Hildegarda nauczała jednak, że nie ma chorób nieuleczalnych i nigdy nie jest za późno, aby postarać się zmienić swoje życie. To nie choroba jest nieuleczalna, ale człowiek, kiedy nie ma w sobie pokory, nie jest skłonny do wyrzeczeń i pójścia za głosem rozumu.

 

Kiedy myśli człowieka nie są w stanie się zatrzymać, kiedy ktoś liczy wciąż na łatwe rozwiązania, to nie sposób mu poddać się właściwej diecie i nie może wyzdrowieć. Dietetyka nie jest prosta, bo wymaga właściwego nastawienia. Sama dieta nie jest jednak czymś trudnym.

 

Podstawowe zasady diety

 

To natura, oświetlona Bożym światłem, pokazuje nam, co jest nam potrzebne. Dieta orkiszowa, łącznie z dużą ilością gotowanych warzyw, usuwających toksyny z naszego organizmu, owoce i zioła pomagają nam właściwie funkcjonować.

 

 

Zobacz więcej: