SalveNET

Home / Przeczytaj  / Oddaj Bogu swoje życie i bądź wierny – konferencja Michała Paxa Bukowskiego

Oddaj Bogu swoje życie i bądź wierny – konferencja Michała Paxa Bukowskiego

„Cieszę się, że mogę być wśród was dzisiaj, tutaj. Chcę wam powiedzieć krótko, bo wierzę w to, że im się jest młodszym, tym trudniej wysiedzieć. Zacznę od takiego zdania. Ksiądz mnie cisnął bardzo mocno, żeby o tym powiedzieć i w sumie zawsze o tym mówię. Natomiast chcę, żeby to wybrzmiało na sam początek już od razu. Pan Bóg ma plany większe niż wasze marzenia” – powiedział Michał Pax Bukowski podczas Diecezjalnego Spotkania Rodzin w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

 

Pan Bóg ma plany większe niż wasze marzenia

 

„Mam 27 lat – rozpoczął Michał Pax Bukowski. – Bardzo często jest tak, że jak gdzieś idę, na przykład idę się podzielić świadectwem z młodzieżą w liceum, zakładam na siebie plecak i idę ubrany tak jak jestem teraz tutaj, próbuję wejść przez wejście dla nauczycieli, a woźny goni mnie przez całą szkołę: „Nie młody, wejście dla uczniów jest dołem”. Często mam taką akcję i to z jednej strony utrudnia mi życie, bo wiecie, ludzie mnie czasami nie traktują poważnie, a z drugiej strony na przykład, jak przyjeżdżam na rekolekcje, całe liceum siedzi, czeka na konferencję, a ja się przysiadam do nich nieelegancko i pytam: „Wiesz kto tu przyjedzie, będzie mówił tutaj świadectwo?”. „Nie, nie wiem”, słyszę, a potem księdzu mówi: „Powitajmy Michała brawami”. Cieszę się, że mogę być wśród was dzisiaj, tutaj. Chcę wam powiedzieć krótko, bo wierzę w to, że im się jest młodszym, tym trudniej wysiedzieć. Zacznę od takiego zdania. Ksiądz mnie cisnął bardzo mocno, żeby o tym powiedzieć i w sumie zawsze o tym mówię. Natomiast chcę, żeby to wybrzmiało na sam początek już od razu. Pan Bóg ma plany większe niż wasze marzenia”.

 

„Grzyba na ścianie było tyle, że mogłem podejść spokojnie z garnkiem”

 

„Mówi wam to gościu, który w wieku 13 lat wynosił rzeczy ze sklepu. Mówi wam to gościu, który był bardzo zagubiony i mówi wam to gościu, który, mając 14 lat, siedział sobie przed kościołem, bo w sumie mu się nie chciało chodzić do tego kościoła. Siedziałem przed tym kościołem i myślałem tak: „Pan Bóg chce, to poczeka, bo Pan Bóg to jest dla starszych. Ja to w sumie nie będę się nawracał, bo po co? Zrobię to, jak będę miał 70 lat. Będę miał 70 lat, to sobie będę chodził do kościoła. Będę miał 70 lat, to oddam życie Jezusowi. Teraz to się wyszaleję. Teraz to podbiję świat”. Mieszkałem w takiej starej kamienicy na 15 metrach kwadratowych z moją mamą, z tatą, z siostrą. Zawsze tak pół żartem, pół serio mówię, że grzyba na ścianie było tyle, że mogłem podejść spokojnie z garnkiem, zeskrobać do gara i zalać wrzątkiem. Miałbym grzybową. Wychowałem się w takim trudnym dość miejscu”.

 

Oddaj życie Jezusowi już dzisiaj

 

„Jak wychodziłem na balkon, to robiłem krok w prawo, wyciągałem rękę przez balkon i byłem na terenie parafii. Centralnie, bo obok zaraz była parafia świętego Józefa w Krakowie. Miałem kościół na wyciągnięcie ręki. Teoretycznie miałem możliwość poznania Pana Boga, a byłem tak daleko, jak, nie wiem, stąd na Księżyc. I chcę wam powiedzieć, że wy słuchając mnie teraz, jesteście w o wiele lepszej sytuacji niż ja. Dlaczego? Bo mając 12, 13, 14, 15, 16, 17 lat tu i teraz możesz podjąć decyzję o tym, że chcesz iść za Jezusem. Nie musisz czekać. Nie musisz myśleć, że jak będziesz miał 27 lat, taką kolorową kurtkę jak ja, to się nawrócisz. W tej chwili możesz oddać życie Jezusowi i możesz za Nim pójść. Jak to zrobisz, zaczniesz doświadczać w swoim życiu cudów, a kiedy zaczniesz doświadczać? Zaczniesz doświadczać cudów w momencie, kiedy będziesz wierny. Pamiętam, słuchajcie, jak ja się nawróciłem. To był moment, w którym miałem 19 lat. Nawróciłem się, oddałem życie Jezusowi, wyszedłem z dość dużego bagna w skrócie, jak kradzież, alkohol, dziewczyna, współżycie, pornografia, masturbacja. Wszystko dookoła. Miałem 16 lat i miałem taki ciężar na głowie, już nie mówiąc o słabej relacji z rodzicami i tak dalej. Trafiłem do wspólnoty, mając 13 lat, chodziłem sobie do niej przez pierwsze trzy lata, wiecie dlaczego? Bo jedzenie było za darmo. Przychodziłem do tej wspólnoty na początku tylko, żeby jeść”.

 

Konferencja Michała Paxa Bukowskiego wygłoszona w niedzielę, 4 września 2022 r., podczas Diecezjalnego Spotkania Rodzin w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

 

Zobacz więcej: