Oczyszczanie organizmu ze św. Hildegardą
Jolanta Zajdel rozmawia z Anną Kobylińską, magistrem farmacji, a tematem ich rozmowy jest oczyszczanie organizmu. Św. Hildegarda patrzy na przyczynę chorób i przychodzi z pomocą poprzez zioła, diety i zmianę stylu życia. Jolanta Zajdel jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy i od wielu lat zajmuje się promowaniem przesłania tej niezwykłej mniszki.
Początkiem jest detoks
Anna Kobylińska zauważa, że zawsze zaczyna oczyszczanie organizmu od detoksu. Podkreśla, że jest to mocne słowo i chciałaby, żeby była to modna czynność, bo jest nam bardzo potrzebna. Opowiada o swoim doświadczeniu. Ma 50 lat, z czego 30 lat pracy zawodowej i to na wysokich obrotach, a mimo to nigdy nie wzięła żadnej tabletki chemicznej. I mimo tego, że pochodzi z rodziny lekarzy i farmaceutów.
Zaznacza jednak, że nie chodzi o odrzucanie leków, zwłaszcza przepisanych przez lekarzy. Są sytuacje, kiedy trzeba je brać, ale zdrowy styl życia może sprawić, że nie będą z czasem potrzebne. Detoks polega na oczyszczeniu organizmu z pozostałości różnych leków, substancji trujących itd.
Oczyszczenie poprzedza leczenie
O tym nauczała już św. Hildegarda, zakonnica średniowieczna, która mawiała: „Kto nie oczyszcza, ten nie leczy”. Detoks pozwala na pozbycie się pasożytów, których bardzo trudno się pozbyć. Wspierają w tym preparaty oczyszczające, które rekomendowała już św. Hildegarda. Anna Kobylińska, która jest zielarzem, zaleca galgas, roślinę przypominającą korzeń imbiru, która działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, a także oczyszcza naczynia krwionośne.
Cukrzyca – dawniej choroba starszych ludzi
Niegdyś mówiło się o starczej cukrzycy, a teraz zapada na tę chorobę coraz więcej młodych ludzi. Powszechna jest też dziś insulinoodporność, a insulina jest jednym z najważniejszych hormonów, który nie dociera tam, gdzie powinien. Komórka często odrzuca insulinę, nie odczytując jej działania.
Św. Hildegarda o czystości żołądka i jelit
Czystość żołądka i jelit to harmonia naszego zdrowia. W żołądku musi być środowisko kwaśne, bardzo kwaśne, aby żołądek poradził sobie z trawieniem i był w stanie zabijać patogeny – wirusy, grzyby, bakterie, pasożyty. Zaburzenia ilości kwasu solnego już więc powodują problem z pasożytami, bo pierwsza bariera nie działa. Często szukamy łatwych rozwiązań, cedujemy naszą odpowiedzialność na lekarza, szukamy złotej tabletki, a tymczasem medykament na zgagę uniemożliwia właściwe trawienie. Objaw znika, ale problem się pogłębia, co jest bardzo niebezpieczne.
Zwracajmy uwagę na to, co jemy
Jolanta Zajdel przytacza słowa: „Droga na cmentarz prowadzi przez usta”. Nie można jeść wszystkiego bezrefleksyjnie i wkładać wszystkiego do ust. W ten sposób obciążamy żołądek i jelita, przy okazji wątrobę, trzustkę i śledzionę. Żeby dać możliwość regeneracji naszym jelitom, musimy wspierać naszą florę bakteryjną, indywidualną, a nie liczyć na sztuczną implementację. Korzeń z wszewłogi górskiej, który potrzebuje aż sześciu lat kontaktu z ziemią, jest podstawą mieszanki, którą zaleca w tym wypadku św. Hildegarda. Św. Hildegarda mówiła, że ma „niedźwiedzią siłę”.
Ciało jest mądre
Nasz organizm próbuje walczyć z toksynami i gdzieś je „umknąć”. Dna moczanowa, którą leczymy na chwilę lekami, jest ważnym sygnałem, że coś złego dzieje się w naszym organizmie. Bertram jest fantastycznym lekarstwem naturalnym, który czyści jelita i umożliwia bezresztkowe trawienie. Musi mu jednak towarzyszyć refleksja nad tym, czy jemy zdrowo. Pomagajmy naszemu organizmowi, odrobaczając go. Tak jak odrobaczamy zwierzęta, powinniśmy odrobaczać i nasz organizm. Dawniej lekarze to zalecali.
Św. Hildegarda o zanieczyszczeniu organizmu
Św. Hildegarda już w średniowieczu przewidywała, że będziemy mieli zatrutą ziemię, środowisko, organizmy. Zalecała różne sposoby na oczyszczanie, aby m.in. uniknąć raka, rozwijających się cyst i guzów.
Więcej o św. Hildegardzie:
Zobacz więcej: