SalveNET

Home / Bez kategorii  / „Idźcie do Józefa”. Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Zapisy.

„Idźcie do Józefa”. Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Zapisy.

Św. Faustyna Kowalska zanim wstąpiła do klasztoru przez rok pracowała w Ostrówku u Państwa Lipszyców jako służąca. To tu rozeznawała swoje powołanie, w pobliskim kościele w Klembowie w trakcie oktawy Bożego Ciała złożyła prywatny wieczysty ślub czystości. Tu przygotowywała się, aby wejść na nową drogę w życiu, która miała ją doprowadzić do wielkiej miłości i bliskości z Panem Jezusem. Jej życie było bardzo proste: opieka nad dziećmi, praca w kuchni, w wolnych chwilach modlitwa. Życie normalne, ale to właśnie w normalności wykuwa się świętość.

 

Idziemy po raz kolejny do Ostrówka, aby rozpoznać bądź umocnić się w swoim powołaniu. Idziemy nocą – jest to pora sprzyjająca ciszy i modlitwie, ale dochodzimy na miejsce w ciągu dnia, aby w pełnym świetle rozpoznać głos Pana. W tym roku towarzyszy nam św. Józef. Był bardzo bliski św. Faustynie. Sam prosił, aby wzywała go jako patrona mającego powstać zakonu (Dz. 1203). I my chcemy w tym roku lepiej poznać tego patrona pracy, umierających i orędownika we wszelkich potrzebach. I Ty wyrusz z nami na pielgrzymi szlak!

 

Rozpoczęcie 31.07. 2020 r. Mszą Świętą o godz. 21:00 w Sanktuarium Św. Faustyny w Warszawie. Pielgrzymi będą mieli do przejścia nocą i w dzień 37 km. Zakończenie 1.08. br. Mszą Świętą o godz. 15:00 w Domu Św. Faustyny w Ostrówku pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Romualda Kamińskiego, Biskupa Warszawsko-Praskiego.

 

Zapisy i dodatkowe informacje u p. Jadwigi Malanowskiej pod nr tel.: 509 159 436 lub internetowo na adres: [email protected]. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00!