SalveNET

Home / Przeczytaj  / „Adwentowe Tęsknoty” – dołącz do Przyjaciół SalveNET

„Adwentowe Tęsknoty” – dołącz do Przyjaciół SalveNET

 Już niebawem rozpoczniemy Adwent, czas intensywnych przygotowań na święta Bożego Narodzenia oraz ponowne przyjście Zbawiciela – Paruzję. Zapraszamy Cię, abyś dołączył do grona naszych Przyjaciół, którzy chcą przygotowywać się duchowo na te i inne wydarzenia. Wypełnij kwestionariusz, a my wyślemy Ci rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza oraz ks. Bogusława Kowalskiego pt. „Adwentowe Tęsknoty”.

 

Czas na dołączenie jest do 23 listopada, aby przesyłka mogła dojść jeszcze przed Adwentem. Niech to będzie dobry czas wzrostu duchowego! Wypełnij formularz, tutaj: https://forms.gle/cbEe22C9xtF2eCbh7

 

Dlaczego właśnie „Adwentowe tęsknoty”?

 

W listopadzie 2019 roku ks. Piotr Pawlukiewicz nagrał dla kanału internetowego SalveNET jedne ze swoich ostatnich rekolekcji. Wspólnie zatytułowaliśmy je „Adwentowe tęsknoty”. Nie spodziewaliśmy się, że w życiu ks. Piotra tak szybko się one wypełnią. Ta książka jest krótkim przewodnikiem po Adwencie, propozycją rozważań, które pozwolą zrozumieć ten czas w dwojakim wymiarze: doczesnym i wiecznym. Cztery rozdziały, podobnie jak cztery tygodnie liturgicznego Adwentu, zawierają rozmyślania wygłoszone przez dwóch przyjaciół: ks. Bogusława Kowalskiego i ks. Piotra Pawlukiewicza  ich dialog po dwóch stronach życia.

 

Słowa śp. ks. Piotra to transkrypcja wcześniej wygłoszonych rekolekcji, zaś słowa ks. Bogusława to dopowiedzenie z perspektywy doczesności. Teksty rozważań zostały uzupełnione o fragmenty Słowa Bożego, ściśle związanego z czasem Adwentu, zaś na ostatnich stronach książki umieszczono propozycje modlitw do prywatnego lub wspólnego odmawiania w gronie rodzinnym. Niech „Adwentowe tęsknoty. Po dwóch stronach życia” pomogą nam we właściwym przeżywaniu Adwentu oraz byciu przygotowanym na przyjście Pana.

 

Dołącz do Przyjaciół SalveNET i zamów dla siebie książkę, całkowicie za darmo, tutaj: https://forms.gle/cbEe22C9xtF2eCbh7